Menu
Poradnik
- Algorytmy Google - czym są, jak działają i czy należy się bać zmian i aktualizacji
- Czynniki SEO on-site i off-site, na które trzeba zwrócić największą uwagę
- Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne w e-commerce
- Pozycjonowanie lokalne strony - usługi SEO dla firm lokalnych
- Czy warto uczyć się e-commerce?
- Kursy online dla dzieci
- Szkolenia zamknięte online
- Szkolenia pracowników w firmie
- Najbardziej wartościowe kursy. Badanie rynku.
- Kursy zawodowe, czyli zawód i fach w jednym.
Kursy online dla dzieci
Kiedy można zacząć szkolić dziecko?
Odpowiedź jest bardzo prosta: od momentu gdy dziecko cieszy się nauką i edukacją. Zmuszanie małego człowieka do nauki celem spełnienia ambicji rodziców, to najgorszy powód edukacji. Rodzic może jednak zachęcać i motywować dziecko w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dziecko zazwyczaj potrzebuje sukcesów, żeby poczuć się dobrze, więc pomóż i stwór dobre emocje wokół dziecka i jego szkoleń. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi od jakiego wieku można zacząć szkolić dziecko. Ważniejsze, żeby miało w tym zabawę, samo chciało się uczyć i czuło satysfakcję z osiąganych wyników. W przeciwnym razie szybko się zniechęci i zrezygnuje. Liczą się też predyspozycje do nauki oraz zainteresowania.
Jakie kursy wybrać dla dzieci?
Jeśli znasz dobrze swoje dziecko, to również wiesz jakie ma predyspozycje i co może je zainteresować. Oprócz zainteresowań zastanów się co może zmotywować dziecko do pracy i gdzie może osiągnąć sukcesy. Nie chodzi o zdobywanie złotych medali, ale ważne jest żeby twoje dziecko miało radość z postępów pracy.
Jakie kursy mogą być dobre na początek:
- Kursy sportowe typu: taniec, piłka nożna, tenis ziemny,
- Hobby: latanie dronem, wirtualna rzeczywistość, kursy kucharskie,
- Wyszukane i ambitne: programowanie dla dzieci np., tworzenie prostych gier.
- Kursy językowe: w szczególności język angielski, niemiecki, hiszpański i francuski.
- Kursy rozwoju: szybkiego czytania, kursy koncentracji.
Istotne jest, żeby wraz z zapisaniem dziecka na kurs dbać o jego komfort psychiczny (np. stres kursem) oraz zdrowie fizyczne, które w przypadku kursów sportowych mogą decydować o przyszłej motywacji dziecka do dalszej pracy.
Dziecko jako młody człowiek obawia się zmian, dlatego wprowadzenie do nowych zajęć należy robić stopniowo. Z czasem u dziecka wyrobią się automatyzmy i jak przyjdzie czas na zajęcia, to samo będzie się dopytywało. Pod jednym warunkiem: radości, przyjemności i pozytywnej motywacji do pracy. Dzieciństwo ma się tylko jedno, więc szczęście z wykonywanego, nowego zajęcia musi być podstawą wyboru kursu.